Ikona hledání

Press Release Section Icon 29.09.2021

Projekt Volím pro zvířata už zná postoje politických stran

Praha, 29. 9. 2021 – Společný předvolební projekt čtyř předních organizací na ochranu zvířat v České republice vrcholí. Dnes organizace na svých sociálních sítích oznámily, že už znají postoje politických stran ke dvanácti reformním návrhům, které společně připravily. Lidé si teď na webových stránkách projektu mohou otestovat, jaká strana je jim v otázce ochrany zvířat nejblíže.

Čtyři organizace na ochranu zvířat působící v České republice (Compassion in World Farming, NESEHNUTÍ, OBRAZ – Obránci zvířat a Svoboda zvířat) chtějí před volbami ulehčit voličům rozhodování. Na www.volimprozvirata.cz si totiž mohou zkusit, jak se shodnou s jednotlivými stranami v názoru na dvanáct reformních návrhů, které by mohly v dalším volebním období posílit ochranu zvířat u nás. Kromě postoje stran k jednotlivým návrhům web obsahuje také hodnocení stran z pohledu jejich dosavadní práce pro ochranu zvířat a prostor vyjádřit se dostali i jednotliví kandidáti.

Podle průzkumu agentury ppm factum si 91 % Čechů myslí, že ochrana zvířat je důležité téma, které mnozí zohlední i u voleb. Jsme rádi, že většina stran si to uvědomuje a náš dotazník vyplnila. Každý si teď může ověřit, jaké jsou jejich postoje k našim konkrétním a realistickým návrhům na zlepšení života zvířat. Pro konečný výběr, koho volit, je ovšem také vhodné seznámit se s hodnocením práce dané strany za uplynulé volební období. I to naše volební kalkulačka nabízí. Věříme proto, že se nám společně podařilo vytvořit užitečný nástroj pro volební rozhodování,“ míní Romana Šonková, zástupkyně Compassion in World Farming v ČR.

S dotazníkem byly osloveny strany, které alespoň v jednom z průzkumů uskutečněných od letošního května překročily pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny. Z těchto uskupení dotazník vyplnila koalice Pirátů a STAN, ANO, SPD a KSČM, naopak zcela ignorovat ochranu zvířat se rozhodli v ČSSD a hnutí Přísaha. Koalice SPOLU vydala jen obecné prohlášení a ke konkrétním návrhům se odmítla vyjádřit.

Všechny strany, které poskytly své odpovědi, se shodují na tom, že spolky na ochranu zvířat by měly být zapojeny do správních řízení a že by živočišné potraviny měly být označovány podle způsobu chovu. Naopak jednotný názor nepanuje třeba v otázce ukončení klecových chovů hospodářských zvířat nebo na ukončení přepravy hospodářských zvířat z ČR do zemí mimo EU. 

Projekt Volím pro zvířata odstartoval v polovině srpna za mohutné podpory celebrit a influencerů. Zpěvák Ben Cristovao společně s autorkou knih o ekologii a zdravém životním stylu Dewii ve videu vyzývali, aby lidé projekt podpořili.

Projekt Volim pro zvirata zna postoje politickych stran:

Stáhněte (PDF Velikost 0,11)
Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.