Ikona hledání

Odborné zprávy a stanoviska

Více peněz, více masa

Nejbohatší země světa se projídají k záhubě. Naše přelomová zpráva vypočítává, o kolik procent se musí snížit konzumace živočišných výrobků v bohatých zemích (v angličtině).

Stáhněte (PDF 13,45MB)

Průmyslové velkochovy: Kdo z nich má prospěch?

Zpráva vyvrací mýty, na nichž stojí celý globální agrobyznys průmyslových velkochovů (v angličtině). 

Stáhněte (PDF 0,89MB)

Přehodnocení akvakultury (celá zpráva)

Zpráva vysvětluje, proč se musí evropský akvakulturní průmysl odklonit od intenzivních chovů ryb a přejít na extenzivní systémy, které jsou udržitelnější (v angličtině).

Stáhněte (PDF 8,17MB)

Přehodnocení akvakultury (český souhrn)

Zpráva vysvětluje, proč se musí evropský akvakulturní průmysl odklonit od intenzivních chovů ryb a přejít na extenzivní systémy, které jsou udržitelnější.

Stáhněte (PDF 1,34MB)

Zpráva Konec doby klecové – 2023

Přehledný souhrn stavu klecového zemědělství v Evropě, a proč je potřeba od něj ustoupit. (Zpráva v angličtině).

Stáhněte (JPG 0,26MB)

Prolamujeme tabu: proč musíme změnit stravování, abychom vyřešili klimatickou krizi

Výroba potravin produkuje jednu třetinu všech emisí skleníkových plynů – a 75 % emisí ze zemědělství vytváří hospodářská zvířata (zpráva v angličtině).

Stáhněte (PDF 0,57MB)

Odhaleno: děsivá realita velkochovů chobotnic

Tato zpráva přináší analýzu plánů na první chov chobotnic na světě a odhaluje krutost, které by způsobil milionům zvířat, a škody na životním prostředí (v angličtině).

Stáhněte (PDF 2,09MB)

Jaké způsoby chovu zvířat nám pomohou dosáhnout SDG?

Zpráva představuje, jaké způsoby chovu zvířat nás pomohou přiblížit se k cílům udržitelného rozvoje, a jaké tomu naopak brání (v angličtině).

Stáhněte (PDF 0,81MB)

Charta pro zdravou, humánní a regenerativní potravinovou politiku

Světové potravinové systémy potřebují proměnit, abychom dosáhli klimatických cílů a cílů udržitelného rozvoje (zpráva v angličtině).

Stáhněte (PDF 0,26MB)

Velkochovy chobotnic: recept na katastrofu

Chobotnice jsou výjimečné. A právě kvůli tomu jsou nevhodnými kandidáty pro intenzivní chov. Zpráva uvádí hlavní důvody, proč jsou velkochovy chobotnic špatný nápad (v angličtině).

Stáhněte (PDF 0,15MB)
Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.