Ikona hledání
Každé zvíře se vyvinulo tak, aby se dokonale přizpůsobilo své ekologické nice a své roli v přírodních ekosystémech. Čím více se prostředí, v němž je nutíme žít, od těchto podmínek liší, tím horší bude jejich welfare.
Profesor Tim Lang, Centrum pro potravinovou politiku, Městská univerzita v Londýně

Průmyslové velkochovy a akvakultura představují největší příčinu týrání zvířat na planetě. Ročně ve velkochovech trpí více než 90 miliard suchozemských zvířat a odhadem 50 až 160 miliard ryb na intenzivních rybích farmách. 

Průmyslové velkochovy a související monokulturní produkce krmiv pro zvířata také způsobují celosvětový úbytek biologické rozmanitosti, včetně děsivých propadů v počtech ptáků, včel a motýlů v zemědělské krajině a v počtech ikonických druhů zvířat, jako jsou tučňáci, lední medvědi, sloni, jaguáři a nosorožci. 

V únoru 2021 vydal think-tank Chatham House zprávu Food System Impacts on Biodiversity Loss (Dopady potravinového systému na úbytek biologické rozmanitosti) publikovanou ve spolupráci s CIWF a programem OSN pro životní prostředí (UNEP). Ve zprávě se uvádí, že intenzifikace zemědělství, zejména živočišné výroby, významně prohlubuje celosvětové problémy.

Action Icon
END.IT – Konec velkochovů

Podepište se pod výzvu světovým lídrům, aby zachránili budoucnost výživy lidstva. Potřebujeme konec velkochovů a proměnu zemědělství, potravinového systému a toho, co jíme.

Podepsat výzvu
2. END.IT – Konec velkochovů
Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.