Ikona hledání

Jednou z cest, jak pozitivně ovlivnit život hospodářských zvířat a zdraví planety, je snížit spotřebu masa, vajec a mléka. Proto neváhejte zkoušet nové věci a objevujte stále se rozšiřující svět výživově plnohodnotných rostlinných produktů. 

Zelenina mixed fruits and vegetables and legumes

Proč změnit stravování?

Průmyslové velkochovy poškozují naše ekosystémy. Obrovské plochy půdy se používají k pěstování chemicky ošetřovaných plodin, které slouží jako krmivo pro zvířata. Každoročně se vykácí lesy o ploše větší než čtvrtina státu Kalifornie, a to zejména kvůli chovu hospodářských zvířat nebo pěstování krmiv pro zvířata.

Stísněné podmínky ve velkochovech navíc usnadňují šíření nemocí, jako je ptačí chřipka. V EU se až 50 % všech antibiotik používá pro hospodářská zvířata, aby se bránilo vzniku a šíření infekčních nemocí. Nadměrné používání antibiotik u hospodářských zvířat je jedním z hlavních faktorů přispívajících k rezistenci mikrobů na antibiotika důležitá pro léčbu lidí.

Každou minutu je na celém světě poraženo přibližně 120 000 hospodářských zvířat, z nichž většina strávila život zavřená ve velkochovech, kde nemohla projevovat své přirozené chování. Mnohá z nich mají za sebou dlouhou cestu na porážku.

Více si o negativních dopadech průmyslových velkochovů a nadměrné konzumaci živočišných potravin můžete přečíst zde.

Více rostlin na talíři, méně zátěže pro planetu

Původně zdravotními benefity motivovaná mezinárodní kampaň s názvem Meatless Monday (Bezmasé pondělí) povzbuzuje lidi, aby jeden den v týdnu vyřadili z jídelníčku maso.

Velmi efektivní způsob, jak pomáhat hospodářským zvířatům a podporovat udržitelnější potravinový systém, je nahradit alespoň část živočišných produktů za zdravé rostlinné pokrmy.

Je to lepší pro zvířata, planetu i vaše zdraví.

 

Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.