Ikona hledání

Naše kampaně

Konec doby klecové

Číst více
End the cage age campaign photo girl in pig factory farm holding cuddly toy

Více než  300 milionů hospodářských zvířat trpí v klecích napříč celou Evropou. Tato zbytečná krutost nemá v moderní společnosti místo. Proto je naším cílem všechny klecové velkochovy ukončit jednou provždy. 

K dosažení našeho cíle jsme využili nástroj přímé demokracie - evropskou občanskou iniciativu (EOI). Vybudovali jsme koalici 170 podobně smýšlejících organizací a  11. září 2018 jsme zahájili sběr podpisů. Přesně za jeden rok iniciativa získala více než 1,6 milionu podpisů požadujících zákaz chovu zvířat v klecích.

Po ukončení povinného ověření všech podpisů bylo jasné, že EOI hladce přesáhla požadovanou hranici 1 milionu podpisů a dne 2. října 2020 jsme tak mohli Evropské komisi odevzdat celkem 1 397 113 ověřených podpisů od občanů z celé Evropy. EOI rovněž překonala stanovený minimální počet podpisů v 18 členských státech EU, včetně ČR, zatímco legislativa požaduje toto minimum dosáhnout v 7 zemích.

Díky tomu je Konec doby klecové:

6. iniciativou z 98 zaregistrovaných za posledních 8 let, která byla úspěšně dokončena,

3. iniciativou s nejvyšším počtem podpisů,

1. úspěšnou iniciativou v oblasti ochrany hospodářských zvířat

Infografika Eoi

 

CO BUDE DÁL?

Po oficiálním předání iniciativy dne 2. října 2020 začala další zásadní fáze kampaně.

  • Do jednoho měsíce od odevzdání se formálně setkáme se zástupci Evropské komise, abychom vysvětlili, proč požadujeme konec klecových chovů zvířat.
  • Do tří měsíců od odevzdání představíme EOI na veřejném slyšení v Evropském parlamentu.
  • Do šesti měsíců nám Evropská komise předloží navrhovaná opatření v reakci na požadavky iniciativy.

Hospodářská zvířata nikdy neměla zastání u tolika lidí! Každé zvíře v kleci – počínaje slepicí, která touží roztáhnout křídla, přes prasnici, která chce pečovat o svá selata, až po králíka, který potřebuje skákat - má nyní díky Vám větší šanci na lepší život.

Vaši pomoc budeme potřebovat i v nadcházejících měsících, abychom mohli zajistit, že se naše občanská iniciativa stane zákonem. Zůstaňte s námi ve spojení, děkujeme!

JAK SE PŘIBLIŽUJEME K BEZKLECOVÉ EVROPĚ?

Vytvořili jsme srovnávací tabulku jednotlivých členských států, kde můžete vidět, jak si jednotlivé země EU stojí a kolik procent hospodářských zvířat žije v každém z nich v bezklecových chovech.

Cage Free Europe Textless 16 9

Již nyní známe příklady zemí s vyšší zákonnou ochranou zvířat (např. Rakousko nebo Německo). Avšak jediné námi akceptovatelné procento pro každou zemi je 100 % bez klecí.

Díky obrovské podpoře iniciativy se ukázalo, že ukončení klecových velkochovů je pro Evropany prioritou!

NAŠE KOALICE

K Evropské občanské iniciativě Konec doby klecové se připojilo více než 170 evropských organizací, aby se spolu s námi zapojily do boje za Evropu bez klecí. V Česku se k nám přidaly:

Hlas zvířat | Home 4 Pets | Nadace na ochranu zvířat | NESEHNUTÍ | OBRAZ | Platforma pro udržitelný rozvoj a etiku | Plicka & Partners, advokátní kancelář |Slepice v nouzi | Společnost pro zvířata | Svoboda zvířat

Naše hnutí zastupuje názory 94 % občanů EU, kteří věří, že ochrana hospodářských zvířat je důležitá. 82 % občanů si dokonce myslí, že hospodářská zvířata si zaslouží lepší právní ochranu. 

Společně ukončíme dobu klecovou!

All Logos New

ZŮSTAŇTE S NÁMI V KONTAKTU

Úspěšné překročení minimálního počtu podpisů pro ECI je pouze prvním krokem na cestě za ukončením klecových chovů. Budeme dál pokračovat v naší kampani a aktivně vstupovat do jednání evropských institucí a Vy u toho prosím buďte s námi. Jen tak můžete opět pomoci, až přijde ten správný čas.

Přihlaste se k odběru zpravodaje, abychom vám mohli pravidelně zasílat aktuality. 

Přečtěte si také

 

Číst více

Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.