Ikona hledání

Naše kampaně

Stop dálkové přepravě zvířat

Číst více
live transport calves
Investigace ze srpna 2017/ Export českého skotu do Turecka

Každým rokem se miliony živých hospodářských zvířat přepravují tisíce kilometrů na porážku nebo na další výkrm.

Tento obchod probíhá na celém světě. V Severní a Jižní Americe, Austrálii a v Evropě musí zvířata často přetrpět dlouhou cestu, ještě než je naloží na lodě směřující do jejich konečného místa určení.

Dálková přeprava způsobuje zvířatům nesmírné utrpení.

  • Natěsnání ve vozidlech

Některá zvířata si nemohou ani lehnout, zatímco ta ležící mohou být zraněna či ušlapána k smrti. Některým zvířatům uvízne noha v přepážkách rozdělujících vnitřní prostor vozidel, jiná se musí celou cestu ohýbat kvůli nízkému stropu.

  • Vyčerpání a dehydratace

Zvířata mohou být na cestě několik dní a trpět extrémními teplotami, často bez dostatku krmiva, vody či odpočinku. Mnohá zahynou.

  • Bolest, stres a nemoci

Zvířata jsou vnímaví tvorové a cítí bolest a stres stejně jako my.

Zvířata se přepravují jak ve vedrech tak v mrazech. Některá se zraní a ostatní kolem nich propadnou panice. Často se během dlouhých úmorných cest nemohou ani napít.

Kvůli vysoké míře stresu během přepravy mají oslabený imunitní systém a to může zapřičinit rychlé propuknutí a šíření nemocí.

  • Nehumánní porážka

Mnoho zvířat se přepravuje jen proto, aby byla na konci cesty poražena nehumánními metodami.

  • Zákonná ochrana

Když se zvířata přepravují z EU do zemí mimo EU, nejsou tam již chráněna evropskými zákony a musí čelit velmi hrubému zacházení během přepravy i při brutální porážce bez omráčení.

Co děláme?

CIWF požaduje ukončení veškeré dálkové přepravy zvířat. Chceme prosadit, aby se zvířata vykrmovala a porážela co nejblíže místa narození a aby přeprava zvířat na jatka a další výkrm byla nahrazena obchodem s masem. To je těžký úkol. Vedeme boj na různých frontách. Usilujeme o:

  • snížení maximální doby cesty uvnitř EU
  • ukončení exportu zvířat z EU mimo EU
  • ukončení exportu zvířat z ČR mimo EU
  • plnění legislativy a závazných pokynů na ochranu zvířat při přepravě a porážce

Jak můžete pomoci?

Zapojte se do našich akcí, sdílejte na sociálních sítích, přihlaste se jako dobrovolník/dobrovolnice, přihlaste se k odběru novinek.

Mezinárodní den STOP přepravě živých zvířat 

Po úspěšných ročnících z minulých let, vyhlašujeme již 5. ročník Mezinárodního dne STOP přepravě živých zvířat, který připadne na 14. června 2020.

Udalost 14.6.2020

Přidejte se k online akcím 14. června 2020. Společně dosáhneme změny. Ve skupinách nebo jako jednotlivci po celé zeměkouli budeme společně budovat povědomí a demonstrovat celosvětový odpor proti krutému obchodu se zvířaty a jejich přepravě na dlouhé vzdálenosti.

Připojte se k petici

Evropská komise se v současné době podílí na krutosti vývozu živých zvířat. Připojte se k petici, která požaduje ukončení přepravy zvířat do zemí mimo EU.

Číst více

Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.