Ikona hledání

Mezinárodní den STOP přepravě živých zvířat

Mezinárodní den STOP přepravě živých zvířat 

Uvodni Fotka Stop Preprave Zvirat Finalf

14. června se každý rok koná celosvětová akce na podporu kampaně za ukončení dálkové přepravy zvířat. Organizace i jednotlivci po celém světě se v tento den spojí, aby zvýšili povědomí o ohromném utrpení zvířat a vyzvali politiky k ukončení krutého a zbytečného obchodu se živými zvířaty.

Letošní již 6. ročník proběhne kvůli koronavirové pandemii opět online. Připojte se k události, abyste se dozvěděli více.

Proč právě 14. června?

14. červen 2015 je dnem obrovské tragédie, při níž přišlo o život 13 000 ovcí. Tyto ovce byly naloženy na nákladní loď Trust1 v Rumunsku. Nejprve byly odvezeny do Jordánska, kde se zjistilo, že v průběhu dlouhé cesty jich přes 5 000 uhynulo na dehydrataci, vyhladovění a vyčerpání. Místní úřady nařídily posádce odplout na moře, tam vyhodit mrtvá těla, nakrmit zbývající zvířata a pak se vrátit do přístavu. Místo toho kapitán s lodí odplul a neúspěšně se pokoušel v příštích dvou týdnech zakotvit loď v několika přístavech.

Dne 14. června Trust1 konečně zakotvila v Somálsku. V té době už bylo všech 13 000 ovcí po smrti.

Z minulých ročníků

Průřez fotek z ČR
Průřez fotek ze světa
Průřez ze světa

Číst více

Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.