Ikona hledání

Zájezdy do pekla

Každoročně musí tisíce evropských hospodářských zvířat trpět v nepředstavitelně náročných podmínkách v rámci obchodu se živými zvířaty. 

Tyto „Zájezdy do pekla“ MUSÍ skončit co nejdříve. Mezinárodní den STOP přepravě zvířat, jež připadá na 14. června, představuje příležitost, jak dát zvířatům přepravovaným na dlouhé vzdálenosti tolik potřebný hlas.

Je do očí bijící, že současné právní předpisy EU týkající se přepravy a vývozu živých zvířat jsou kruté, zastaralé a nevhodné. Investigace opakovaně prokazují, že členské státy EU nedokážou tyto předpisy prosazovat. A zvířata trpí, dokonce i když se zákony dodržují.  

V současné době probíhá v EU revize legislativy, která upravuje přepravu živých zvířat v rámci EU a jejich vývoz do jiných zemí. 14. června na Mezinárodní den STOP přepravě zvířat musíme tvůrcům politik EU připomenout, že evropští občané nesouhlasí s hrůzným zacházením se zvířaty, které je podle současných právních předpisů EU povolené.

Připojte se PRÁVĚ TEĎ a pomozte zvířatům

  • Odešlete jediným kliknutím některý z tweetů níže, a vyzvěte českého ministra zemědělství, ať podpoří konec kruté dálkové přepravy zvířat.

 

 

  • Retweetujte co nejvíce tweetů s hashtagem #STOPpřepravězvířat a #BanLiveExports.

    Nebo napište svůj vlastní tweet, jen nezapomeňte připojit hashtag #STOPpřepravězvířat a #BanLiveExports a označit pana ministra @ZNekula.

  • Ještě nemáte Twitter? Založte si jej. Je zdarma a představuje jednoduchý nástroj, jak šířit poselství o soucitu ke zvířatům po celém světě.
  • Ještě dnes pozvěte své přátele i příbuzné k účasti v této twitterové bouři.

Proč právě 14. června?

14. červen 2015 je dnem obrovské tragédie, při níž přišlo o život 13 000 ovcí. Tyto ovce byly naloženy na nákladní loď Trust1 v Rumunsku. Nejprve byly odvezeny do Jordánska, kde se zjistilo, že v průběhu dlouhé cesty jich přes 5000 uhynulo na dehydrataci, vyhladovění a vyčerpání. Místní úřady nařídily posádce odplout na moře, tam vyhodit mrtvá těla, nakrmit zbývající zvířata a pak se vrátit do přístavu. Místo toho kapitán s lodí odplul a neúspěšně se pokoušel v příštích dvou týdnech zakotvit loď v několika přístavech.

Dne 14. června Trust1 konečně zakotvila v Somálsku. V té době už bylo všech 13 000 ovcí po smrti.

Z minulých ročníků

Průřez fotek z ČR
Průřez fotek ze světa
Průřez ze světa

 

Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.