Search icon

Tiskové zprávy

News Section Icon Zveřejněno 23.02.2021

Dr. Jane Goodall spolu s dalšími 140 vědci vyzývá EU k ukončení klecových chovů

Početná mezinárodní skupina vědců zaslala dnes Evropské komisi dopis na podporu evropské občanské iniciativy Konec doby klecové. Mezi odborníky, kteří dokument podepsali, je etoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall, Ph.D., DBE, Posel míru…

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 03.02.2021

Náš světový potravinový systém je hlavní hnací silou ztráty biologické rozmanitosti

Nová zpráva Chatham House zveřejněná dnes ve spolupráci s UNEP a Compassion in World Farming požaduje naléhavou reformu našeho potravinového systému.

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 14.12.2020

Nekupujte si domů živé vánoční kapry!

Nekupujte si domů živé kapry, tak zní letošní vánoční výzva organizace Compassion in World Farming (CIWF). Živý kapr, koupený u stánku či v obchodě, zažívá zbytečně stres při přenosu bez vody i při přechovávání doma ve vaně...

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 04.12.2020

Převratná zpráva vědců Evropského parlamentu: Můžeme ukončit dobu klecovou!

Chovat zvířata pouze v bezklecových systémech je v EU možné, uvádí nová studie výzkumné služby Evropského parlamentu. Doporučuje zavést finanční a politická opatření v krátkodobém horizontu a legislativní změny v dlouhodobém horizontu.

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 13.11.2020

Senát schválil zákaz klecí pro slepice

Dnes Senát Parlamentu České republiky svým hlasováním schválil zákaz klecí pro slepice s platností od roku 2027. Potvrdil tak rozhodnutí přijaté v září tohoto roku Poslaneckou sněmovnou. Dnešní hlasování má zásadní význam pro celý evropský…

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 13.10.2020

Nová zpráva potvrzuje: Chov zvířat bez klecí podporuje udržitelnou živočišnou výrobu

Dnes zveřejněná zpráva Institutu pro evropskou environmentální politiku (IEEP) potvrzuje, že ukončení používání klecí pro chov hospodářských zvířat by mohlo přinést lepší zaměstnanost na venkově a zemědělství by se stalo udržitelnější.

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 02.10.2020

Evropská občanská iniciativa Konec doby klecové s 1,4 milionem podpisů předána Evropské komisi

Evropská komise dnes, 2. října 2020, při příležitosti Světového dne hospodářských zvířat, obdržela evropskou občanskou iniciativu Konec doby klecové, kterou podepsalo téměř 1,4 miliony lidí v celé Evropě.

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 16.09.2020

Vítězství pro české slepice! Klecové chovy končí

Poslanecká sněmovna dnes po dlouhém projednávání odhlasovala zákaz klecových chovů nosnic od roku 2027, kdy má nastat konec doby klecové pro zhruba 4,5 milionů českých slepic.

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 21.07.2020

Téměř 80 % Čechů požaduje, aby certifikační systémy zlepšily standardy pro ochranu ryb

Když si lidé chtějí koupit rybu z etického chovu nebo rybolovu, mnozí spoléhají na certifikační systémy. Přední mezinárodní organizace na ochranu hospodářských zvířat Compassion in World Farming (CIWF) prozkoumala standardy certifikačních…

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 09.06.2020

Desítky tisíc Čechů bojují za Konec doby klecové

Češi se řadí v celé EU mezi nejsoucitnější národy. Potvrdila to evropská občanská iniciativa (EOI) Konec doby klecové, kterou podepsalo za jediný rok 49 219 Čechů. Jejich podpisy ověřilo Ministerstvo vnitra.

Číst více
Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.