Ikona hledání

Aktuality

News Section Icon Zveřejněno 14.06.2024

Mezinárodní den „STOP přepravě zvířat“ 2024

Devátý ročník Mezinárodního dne „STOP přepravě zvířat“ mobilizuje veřejnost po celém světě a upozorňuje politiky na krutý obchod s živými hospodářskými zvířaty.

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 28.05.2024


Koho by volila zvířata do Evropského parlamentu? Známe odpověď

Kampaň Evropa pro zvířata prověřila postoj kandidujících k ochraně zvířat. Nejvíce závazků k podpoře ukončení klecových chovů a dalších důležitých kroků ke zlepšení kvality života zvířat v Evropě deklarovali Zelení a Piráti.

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 14.05.2024

Společně jsme to zvládli! Velká Británie zakázala vývoz živých zvířat

S velkým nadšením s vámi dnes sdílíme obrovskou novinu. Po více než 50 letech našeho boje za zákaz krutého obchodu se zvířaty konečně prošel finální fází v Parlamentu návrh, který zakáže vývozy živých zvířat z Velké Británie.

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 16.04.2024

Zbývá šedesát sklizní

Světovou půdu můžeme ztratit během jediného lidského života! S tímhle mrazivým varováním přišlo už před časem OSN. Jednoduše řečeno, bez půdy nebudou potraviny a bez potravin nebudeme my. Nejen o tom pojednává kniha s názvem Zbývá šedesát…

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 11.04.2024

Nové hrozby velkochovů chobotnic: pro přírodu, lidské zdraví i volně žijící zvířata

Vyzýváme společnost vyrábějící mořské plody Nueva Pescanova, aby zrušila plány na vybudování celosvětově první farmy chobotnic ve Španělsku.

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 08.04.2024

Zahajujeme kampaň Evropa pro zvířata

Bezútěšná situace hospodářských zvířat trpících v celé Evropě, ať už v klecích, na dlouhých cestách nebo kvůli slabé právní ochraně, se může změnit díky volbám do Evropského parlamentu, které se konají v červnu.

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 18.03.2024

Žalujeme Evropskou komisi za to, že nesplnila svůj slib zakázat klecové chovy

Občanský výbor úspěšné evropské občanské iniciativy (EOI) Konec doby klecové dnes zahájil právní kroky proti Evropské komisi, která nesplnila svůj převratný závazek, že zakáže klecové chovy.

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 12.03.2024

Odborná veřejnost se shoduje: Intenzifikace chovů klimatickou krizi nevyřeší

Vyvrácení mýtu o „udržitelné" intenzifikaci: Odborníci na klima se ve studii Harvardovy univerzity shodli, že chov většího počtu zvířat na menších plochách není řešením pro snížení emisí a řešení klimatické krize.

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 07.03.2024

Děkujeme vám za ryby. Evropská komise dostala všechny vaše obrázky

Loni na podzim, poté, co jsme byli na vlastní oči svědky otřesného zacházení s rybami na polských pstruhových farmách, jsme poprosili naše příznivce o pomoc.

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 06.03.2024

Stát Washington zakáže chov chobotnic

Stát Washington se zapíše do dějin první legislativou na světě, která zakazuje chov chobotnic.

Číst více
Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.