Ikona hledání

Aktuality

News Section Icon Zveřejněno 15.06.2022

Ocenění za pokrok v oblasti welfare zvířat a životního prostředí

Dnes (15. června) byli na prestižním ceremoniálu v Londýně vyhlášeni vítězové letošních ocenění Good Farm Animal Welfare Awards (GFAWA). Tento rok jsou vítězové skutečně mezinárodní.

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 07.06.2022

Pomozte ukončit dálkovou přepravu živých zvířat

Vyzýváme české milovníky zvířat, aby se 14. června v rámci sedmého ročníku Mezinárodního dne STOP přepravě zvířat spojili a vyjádřili podporu zákazu dálkové přepravy živých zvířat v rámci EU i mimo ni.

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 31.05.2022

Konec doby klecové se blíží

Spustili jsme petici vyzývající Vládu a Parlament České republiky k ukončení krutého a zbytečného věznění hospodářských zvířat v klecích. Česko má šanci být lídrem na cestě ke Konci doby klecové v EU.

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 19.05.2022

Udržitelnost a životní pohoda zvířat: EU musí okamžitě jednat

Ministr zemědělství Nekula obdržel naši výzvu, aby urychlil opatření k vytvoření udržitelných potravinových systémů pro lidi, zvířata a planetu.

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 06.05.2022

EU musí podpořit kultivované maso

Na prvním evropském sympoziu o této nové technologii, které se konalo 25. dubna v Bruselu, byla EU vyzvána, aby podpořila rozvoj výroby kultivovaného masa příznivou legislativou, financováním a propagací.

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 29.04.2022

Ministerstvo zemědělství převzalo naši výzvu k ukončení prodeje živých ryb

Otevřený dopis se šesti tisíci podpisy převzal z rukou patronky kampaně, spisovatelky a novinářky Adély Knapové náměstek ministra zemědělství Radek Holomčík. V dopise lidé vyzývají ministerstvo k zastavení prodeje živých ryb.

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 22.04.2022

Naléháme na banky, aby přestaly financovat průmyslový chov zvířat

Společně s dalšími organizacemi apelujeme na velké světové banky, aby přestaly podporovat intenzivní živočišnou výrobu a chov zvířat ve velkochovech.

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 15.04.2022

Velikonoce se soucitem nejen ke zvířatům

Letošní svátky by měly být obzvlášť soucitné, vzhledem k bezprecedentnímu válečnému násilí, kterého je svět svědkem. Vneste do svých svátků více míru, klidu a pohody s těmito soucitnými nápady!

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 13.04.2022

Nová zpráva mapuje cestu k chovům bez klecí

Nová zpráva expertů na politiku ukazuje, že pokud Evropská unie v souladu se svým závazkem z roku 2021 zakáže klecové chovy hospodářských zvířat, bude přechod na bezklecové systémy pro české zemědělce z finančního hlediska hladký.

Číst více
News Section Icon Zveřejněno 04.04.2022

Promluvte za ryby chované ve velkochovech

Spouštíme novou petici, která vyzývá EU, aby neprodleně začala chránit ryby chované ve velkochovech před krutým zacházením tím, že posílí současné právní předpisy EU o welfare zvířat.

Číst více
Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.