Ikona hledání

Konec doby klecové pomáhají prosadit tyto projekty:

M6NTHS–6 měsíců

M6NTHS (6 MĚSÍCŮ), krátký film holandské filmové režisérky Eline Heleny Schellekens, který jste mohli na našich stránkách exkluzivně zhlédnout od 5. do 19. února, zobrazuje život malého selete vyrůstajícího v průmyslovém velkochovu. Film získal cenu Panda Award, nejvyšší ocenění pro filmy z oblasti ochrany přírody a životního prostředí, známé jako „Zelený Oskar“.

Trailer k filmu

Film M6NTHS podpořil evropskou občanskou iniciativu Konec doby klecové za ukončení všech chovů hospodářských zvířat v klecích.

Jmenuji se Orel

O odvážné slepičce, která pomáhá ukončit dobu klecovou. Byla nominována na cenu Magnesia Litera v kategorii Objev roku.

Jmenuji se Orel spisovatelky Romi Grey je opravdu výjimečný knižní počin, který v sobě skrývá důležité poselství. Slepička zachráněná z klecového chovu začíná nový život na jihočeském venkově. Pro svou odvahu ke svobodě získává jméno Orel. Poprvé si prohlíží a chutná skutečný svět a prožívá všední malé zázraky a dobrodružství s kamarádem Čipem, kocourem, který miluje okurky hadovky. Setkává se s netopýrem, bobrem, malou veverkou či kosí rodinou, poznává léto i zimu. A občas vzpomíná na živoření v kleci, kterému jsou stále vystaveny její příbuzné.

Realistický pohled na živé tvory, znalost jejich potřeb a chování se organicky mísí s rovinou až pohádkovou, v níž spolu antropomorfizovaná zvířata rozprávějí. Drobným hravým příhodám viděným očima slípky neschází poezie a jemný humor. Autorka přitom dětským čtenářům připomíná ohromné maličkosti každodennosti, které nejenže jsou upřeny zvířatům za anonymními zdmi velkochovů, ale často unikají i naší pozornosti – větve stromu, voda hemžící se pulci, tající sněhulák za hvězdného večera. Zdůrazňuje nutnost hledání dobra a krásy, vyzdvihuje jakoukoli snahu „dělat ze světa soucitnější místo“, ukazuje hodnotu svobody a přátelství. „Důležité v životě je, kam jdeme. A s kým. A jak se tam dostaneme, to už je věc druhá.“ Náladu textu plně dotvářejí poetické ilustrace Ondřeje Smeykala.

Kniha nám učarovala, stali jsme se jejími patrony a rádi šíříme její poselství.  Objednat si ji můžete v nakladatelství Kniha.Je.

Stáhněte si ukázku.

Představení knihy v pořadu Duše K.

Vejce – The Egg

Děkujeme Miroslavu Beščecovi, Michaelu Beščecovi a Tomáši Olivovi, tvůrcům krátkého filmu Vejce za poskytnutí jejich díla na podporu kampaně Konec doby klecové za ukončení všech chovů hospodářských zvířat v klecích.

Miroslav Beščec
Autor námětu k filmu sochař Miroslav Beščeč o klecových chovech říká: 

„Klecové chovy mi přijdou opravdu jako nevhodná forma chovu zvířat. Vyjádřili jsme to i naším krátkým filmem Vejce (The Egg), který je už součástí kampaně Konec doby klecové.

Projevili jsme tak zřetelně náš názor na tuto problematiku, přesto bych k tomu chtěl dodat ještě následující příměr: vlastnit automobil je běžné. Nikdo se také nepodivuje, když se k němu chováme jako k živé bytosti. Dopřáváme mu kvalitní palivo, pokud máme podezření, že někde prodávají nekvalitní benzín či naftu popojedeme k jiné pumpě. Balzamujeme auto a snažíme se ho garážovat, máme ho pojištěné a běda, pokud by se na laku objevil škrábaneček. Někteří dávají svým miláčkům se čtyřmi koly i jména. Nic proti tomu, pokud bychom se takto chovali spravedlivě i v jiných ohledech.

Projekt Vejce – The Egg.

 

Děkujeme za podporu. Sběr podpisů pro Evropskou občanskou iniciativu KONEC DOBY KLECOVÉ úspěšně ukončen. 

Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.