Blog

News Icon 24.01.2020

Vánoční kapři - tradice, která rozděluje společnost?

Na počátku prosince jsme spustili kampaň Vánoce pro kapry. Jelikož jsme kampaň na podobné téma ještě nerealizovali, byli jsme velmi zvědaví na reakce veřejnosti. Dnes můžeme s jistotou říci, že téma vánočních kaprů je velmi citlivé.

Číst více
News Icon 22.01.2020

Nová vědecká zpráva potvrzuje, že klecové chovy jsou nejhorší způsob chovu králíků

Compassion in World Farming (CIWF) požaduje ukončení chovu králíků v klecích na základě zprávy Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) potvrzující špatné životní podmínky králíků v klecových velkochovech..

Číst více
News Icon 09.01.2020

Milujeme své děti dostatečně?

Novoroční poselství od Philipa Lymberyho, ředitele Compassion in World Farming Novorozené dítě je nádherný dar a rodině přináší spoustu nového: hlubokou lásku, nové zkušenosti, radost, úžas a novou naději pro lidstvo.

Číst více
News Icon 19.12.2019

Udržitelná strava

V současné době je jedna třetina obilovin vypěstovaných na světě každý rok využita na krmení 70 miliard hospodářských zvířat chovaných pro produkci masa, vajec a mléčných výrobků. Většina z nich se chová v průmyslových velkochovech.

Číst více
News Icon 16.12.2019

Země EU učinily novoroční předsevzetí, že zlepší život zvířatům

Před vánočními prázdninami dali zástupci zemí EU zvířatům ten největší dar tím, že se politicky zavázali zlepšit jim život. Rada EU dnes přijala konečné usnesení a vyzvala k udržitelné živočišné produkci...

Číst více
News Icon 11.12.2019

Soucitné svátky

Vánoce se poslední roky stávají soubojem výrazných reklam, přezdobených obchodních center a až postapokalyptickém shonu po dárcích symbolizujících naši snahu o perfektní okamžik pod stromečkem. Přitom toto období nám má dát prostor zpomalit, a…

Číst více
News Icon 09.12.2019

Průmyslové velkochovy ohrožují naši planetu

BBC nedávno odvysílala působivý dokument „Maso: Hrozba pro naši planetu“, který představila Liz Bonninová, známá investigativní reportérka. V dokumentu poukazuje na spojitost toho, co se děje na obřích farmách v USA, a ničení amazonského…

Číst více
News Icon 03.12.2019

VÁNOCE PRO KAPRY

Na Vánoce se každý těší. Je to čas strávený s rodinou, přáteli, všude je plno jídla a příjemná atmosféra. Tyto svátky však mají i svou temnou stránku. Je jí tradice prodeje vánočních kaprů. Než se váš kapr dostane na štědrovečerní tabuli, ...

Číst více
News Icon 25.11.2019

Více než 14 000 ovcí se utopilo při havárii během dálkové přepravy

Během havárie lodi Queen Hind poblíž přístavu Midia u rumunského pobřeží se včera (24. listopadu) utopilo víc než 14 000 ovcí.

Číst více
News Icon 22.11.2019

GADHIMAI: KRVEPROLITÍ POKRAČUJE

V průběhu letošního festivalu Gadhimai v Nepálu od 3. – 5. prosince se mají opět obětovat tisíce zvířat. Festival, který se koná každých pět let má již na svědomí smrt stovek tisíc zvířat, a to vše ve jménu bohyně Gadhimai.

Číst více