Ikona hledání

Znetvoření. Nemocní. Zaživa požíraní parazity. Naše šokující investigace odhalila, že takové utrpení zažívají na skotských farmách každoročně miliony lososů. 

Skotsko je třetím největším producentem lososa obecného na světě. Každý rok se zde chovají desítky milionů ryb, které se vyváží do mnoha zemí po celém světě. Za expanzi tohoto průmyslu však zvířata platí krutou cenu. Námi pořízené záběry odhalují hrozivé podmínky u pěti největších skotských producentů lososů, kteří dohromady tvoří více než 96 % tohoto odvětví.

V podvodních klecích jsou zavřené miliony lososů.

Stovky tisíc příznivců Compassion in World Farming podepsalo náš otevřený dopis určený skotské vládě, v němž požadujeme moratorium, které zastaví nekontrolovatelný růst skotských velkochovů lososů.

Problémy s welfare

Ryby jsou inteligentní, citliví tvorové, kteří, stejně jako ostatní zvířata, zkoumají své prostředí, socializují se, shánějí si potravu a hrají si. Některé druhy pečují o svá mláďata a používají nástroje jako lidé. Ryby jsou zvířata schopná trpět a cítit bolest.

Co odhalili naši investigátoři v roce 2019:

  • lososy napadené parazity, kteří jim požírají kůži,
  • otevřené rány na tělech ryb zarůstající mořskými řasami a chybějící kusy masa,
  • ryby ve špinavé vodě s nedostatkem kyslíku,
  • mrtvé ryby vyhozené v otevřených jamách, což ohrožuje biologickou bezpečnost,
  • mrtvé ryby plovoucí mezi živými v přeplněných holých klecích.
Problémy welfare u chovaných skotských lososů
© Compassion in World Farming

Další způsoby, jak se zapojit

Abychom udrželi kampaň v pohybu, potřebujeme vaši pomoc. Zde je pár tipů, co můžete udělat:

  1. Přečtěte si naši zprávu Podvodní klece, paraziti a mrtvé ryby: Proč je nutné vyhlásit moratorium na rozšiřování chovů skotského lososa“.
  2. Podívejte se na naši investigaci z roku 2019, která ukazuje miliony skotských lososů natěsnaných v podvodních klecích.
  3. Chcete se dozvědět více? Přečtěte si naši brožurku Proč záleží na životní pohodě ryb. Důkazy o jejich schopnosti cítit.
  4. Podpořte Compassion finančně.
Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.