Ikona hledání

Jak pomoci

Každý a každá z nás může v každodenním životě přispívat ke zlepšování života hospodářských zvířat. Společně dokážeme přeměnit průmyslové velkochovy na etické chovy šetrné k životnímu prostředí a celé planetě a produkující potraviny prospěšné pro naše zdraví.

  • Přidejte se k našim kampaním. Podporujte kampaně podpisem pod aktuální petice a online akce:
  • Můžete naše kampaně podpořit také finančně či dobrovolnou pomocí.
  • Kupujte živočišné potraviny ze šetrnějších chovů, z ekologických chovů a z dobře vedených domácích chovů. U vajec, jako u jediné živočišné potraviny, již existuje povinné značení podle způsobu chovu. Doporučujeme vybírat vejce s číslem 1 nebo 0 (z chovů s výběhem či z ekologických chovů) na prvním místě kódu na skořápce každého vejce.
  • Pokud v obchodech, restauracích a jídelnách neexistuje nabídka živočišných potravin z alternativních humánnějších chovů, žádejte, aby se takové potraviny začaly nabízet.
  • Snižte spotřebu živočišných potravin tím, že dáte přednost kvalitě před kvantitou. Pokud se na to cítíte, můžete zkusit přejít na stravu bezmasou nebo čistě rostlinnou. Omezení příjmu živočišných potravin má také příznivé účinky na naše zdraví i na životní prostředí. Více o udržitelné stravě najdete tady.
  • Máte-li vhodné podmínky a jste-li schopni zajistit dobrou péči, chovejte vlastní slepice. Můžete zachránit slepice z velkochovů, například ve spolupráci s iniciativou Slepice v nouzi.
  • Šiřte informace o skryté realitě průmyslových velkochovů a o možnostech podpory šetrnějších chovů. Abyste získávali aktuální informace o našich aktivitách, přihlaste se k odběru zpravodaje.

Průmyslové velkochovy neukončíme přes noc, s vaší pomocí to ale nakonec dokážeme.

Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.