Ikona hledání

V říjnu 2017 jsme společně s WWF UK v Londýně uspořádali mezinárodní a celosvětově první konferenci, která zkoumala devastující dopady chovu dobytka na zvířata, lidi a planetu.  

Známé osobnosti

Po dobu dvou dnů se na pódiu střídali známí řečníci a řečnice z celého světa a věnovali se různorodým tématům, jako je ochrana přírody, biologická rozmanitost, zemědělství, zdraví, využívání půdy a vody, životní prostředí, klimatická změna, etika a potravinová bezpečnost. 

Dokud nevytvoříme úmluvu OSN, která by se zaměřila konkrétně na širokosáhlé dopady potravin a zemědělství, nebudeme schopni dosáhnout cílů v boji proti změně klimatu, a nefunkční potravinové systémy budou i nadále devastovat celý náš svět.
Philip J. Lymbery

Mezi známé osobnosti, které na konferenci hovořily, patřil například: Raj Patel, novinář a aktivista, spisovatel Dr Carl Safina, odborník na včely prof. Dave Goulson, environmentalista Tony Juniper, ochránce přírody Chris Darwin a mnozí další.

Na večerní recepci zaštítěné naší patronkou Joannou Lumley mohli návštěvníci a návštěvnice ochutnat Beyond Burger, který byl v té době k dostání pouze v USA, a také další novinky ze světa rostlinných potravin.

Náprava špatně fungujícího potravinového systému

V návaznosti na konferenci vyzýváme k přijetí úmluvy OSN o potravinách a zemědělství, která zaručí dosažení současných klimatických cílů a cílů udržitelného rozvoje. A která přispěje k záchraně planety a zajistí, že i budoucí generace budou mít co jíst.

Náš ředitel Philip Lymbery řekl: „Musíme úplně změnit to, jak přemýšlíme nad našimi potravinami a zemědělskými systémy. A to dřív, než bude pozdě. Intenzivní živočišná výroba stojí v samém středu tolika problémů, kterým čelíme v oblasti zdraví, potravinové bezpečnosti, biodiverzity, životního prostředí a welfare zvířat.

Dokud nevytvoříme úmluvu OSN, která by se zaměřila konkrétně na širokosáhlé dopady potravin a zemědělství, nebudeme schopni dosáhnout cílů v boji proti změně klimatu, a nefunkční potravinové systémy budou i nadále devastovat celý náš svět. 

Konference Extinction & Livestock stojí na samém začátku procesu, při kterém se budou na mezinárodní úrovni hledat řešení, budovat široké koalice a vytvářet hnutí lobbující v členských státech OSN a institucích za úmluvu OSN, která zajistí, že i budoucí generace budou mít co jíst.

Poselství se šíří dál

Konferenci Extinction and Livestock se podařilo upoutat pozornost médií. Příklady několika článků, které o ní vyšly (v angličtině): 

Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.