Ikona hledání

NÁŠ PŘÍBĚH

Ze skromných začátků…

Náš zakladatel Peter Roberts byl obyčejný muž s neobyčejnou vizí.

Prvních 40 let svého života vedl Peter vcelku běžný život. Po vystudování vysoké zemědělské školy se spokojeně usadil na farmě, kde choval dojnice.

Peter Roberts
Peter Roberts vedl kampaň za zlepšení života nosnic

Peter však začal mít čím dál větší obavy ze směru, jakým se ubíralo poválečné zemědělství. Děsilo ho masové zavádění klecí a individuálních kotců a své znepokojení sdílel s tehdy již zavedenými organizacemi na ochranu zvířat. Jeho volání po zlepšení životní pohody hospodářských zvířat (welfare) však zůstalo nevyslyšeno.

V roce 1967, kdy Peter Roberts a jeho žena Anna už byli hodně znepokojeni stále rostoucím nesouladem mezi moderním zemědělstvím, životní pohodou zvířat a životním prostředím, založili vlastní organizaci Compassion in World Farming (Soucit ve světovém zemědělství).

Organizace, která začala jako domácky vedený protest, se rozvinula v mocné světové hnutí dosahující významných a trvalých zlepšení kvality života hospodářských zvířat. Chcete-li se dozvědět více o pozoruhodném Peterově životě, navštivte Peter Roberts Tribute Fund.

…ke světovému hnutí

Dnes jsme strážci Peterovy vizionářské víry v to, že společnost lze posuzovat podle toho, jak živí svůj lid a zachází se svými zvířaty.

Jsme rychle se rozvíjející vlivné hnutí účastnící se mnoha významných fór s rozhodovací pravomocí, jako je Organizace spojených národů nebo Světová obchodní organizace. Politici nás vyhledávají a cení si našich názorů. Po celém světě máme příznivce a partnery, kteří nám pomáhají přinášet naše iniciativy do mnoha zemí světa, od Číny po USA.

Předání králičí petice v Bruselu

Spoluprací s inspirativními příznivci, pokrokovými politiky a vizionářskými podniky mobilizujeme hnutí pro dalekosáhlou přeměnu zemědělství, které dokáže živit budoucí generace šetrně k životnímu prostředí a zároveň zlepší kvalitu života miliard hospodářských zvířat na celém světě.

Věříme, že všichni mají právo na zdravou stravu, která nezahrnuje krutost ani utrpení a neničí naši planetu.

Přidejte se k nám

Svět potřebuje soucit v každém národě, na každé poradě v potravinářském podniku, na každé farmě a u každého kuchyňského stolu. Přidejte se k nám a spolu s námi odstartujte potravinářskou a zemědělskou revoluci. Přidejte se k nám a změňte miliardy životů. Včetně toho svého.

 

Číst více

Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.