Ikona hledání

Zbývá nám posledních šedesát sklizní...nebo najdeme cestu vstříc budoucnosti? 

Kniha Zbývá šedesát sklizní
Philip s českým vydáním knihy Zbývá šedesát sklizní

Nacházíme se na kritické křižovatce. A je jen na nás, kterým směrem se vydáme. Směrem k posledním šedesáti sklizním, nebo k regenerativnímu potravinovému systému a zdravé planetě? 

Globální potravinový systém, který je z velké míry založen na průmyslových velkochovech sytících naši nezvladatelnou chuť na maso, doslova zabíjí planetu. 

Cesta ven z tohoto devastujícího stavu však existuje. A kniha Zbývá šedesát sklizní: jak dospět k budoucnosti šetrné k přírodě nám ji ukazuje.

Tato nová kniha našeho ředitele a oceňovaného autora Philipa Lymberyho jako první odhaluje, že průmyslové velkochovy představují pro lidstvo stejnou hrozbou jako změna klimatu. Díky důkladnému výzkumu, poutavým příběhům a pronikavým analýzám se Philipovi podařilo vykreslit živý obraz klimatické, ekologické i zdravotní krize, která před námi stojí.

Philip J. Lymbery na posekaném poli se psem
Philip se svým milovaným psem Dukem

Řešení, která Philip v knize představuje, se zaměřují na regenerativní, přírodě prospěšné hospodaření na půdě a vzájemné propojení veškerého života na naší planetě.

Kniha Zbývá šedesát sklizní je vyzdvihována jako přelomová četba, která může zachránit svět.

Silné, přesvědčivé a smysluplné čtení. Kniha Philipa Lymberyho vám předloží, co je potřeba udělat. A je to velmi jednoduché. Starejme se o půdu, obhospodařujme ji s citem, kráčejme po této zemi s lehkostí a ještě můžeme vše zachránit. My sami se potřebujeme urychleně změnit. A tahle kniha je transformativní. Přečtěme si ji a poučme se z ní.
Sir Michael Morpurgo

Mrtvé zóny, nebo vzkvétající potravinové systémy?

Většina z nás ví, že mnoha zvířecím druhům hrozí vyhynutí. Těžkému osudu zvířat, jako jsou lední medvědi, sloni a jaguáři, se již dostalo pozornosti. Ačkoli bývá vymírání druhů připisované na vrub klimatické změně nebo pytláctví, jen málokdo si je vědom jeho přímé souvislosti s naší poptávkou po levném mase. 

MRTVA ZONA Obalka Tisk

Philipova kniha s názvem Mrtvá zóna: tam, kde žily divočiny, zkoumá, jak úbytek divoce žijících zvířat plní roli „kanárka v dole“. Výroba potravin zabírá nejméně jednu třetinu suchozemského povrchu a tento průmysl každým dnem roste.

Zároveň se za posledních 40 let snížily počty divoce žijících savců, ptáků, plazů, obojživelníků a ryb o polovinu. A v jádru problému najdeme zemědělství a způsob, jakým chováme zvířata.

Kniha Mrtvá zóna získala mezinárodní uznání a vyšla i v českém překladu. Patronka Compassion Joanna Lumley o ni říká, že je to ‘nezbytné čtení pro každého, kdo miluje úžasný svět divokých zvířat, s nimiž sdílíme naši drahocennou planetu’.

Zjistěte více o knize Mrtvá zóna: tam, kde žily divočiny.

Jak odvrátit farmagedon?

Kniha Farmagedon

V roce 2014 se stal Philip Lymbery spoluautorem mezinárodně uznávané knihy Farmagedon: Skutečná cena levného masa. Kniha odhaluje mýty obestírající průmyslové velkochovy a varuje před další vlnou intenzifikace, která by mohla přivést naši krajinu a zdraví našich potravin do bodu, ze kterého není návratu.

Ve Farmagedonu odhaluji skutečnou cenu levného masa a volám po okamžitých krocích k záchraně krajiny a zajištění budoucnosti s dostatkem výživných potravin pro všechny.
Philip Lymbery
Philip podepisuje knihu Farmagedon
Philip Lymbery na české autogramiádě knihy Farmagedon.
Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.