Ikona hledání

Zbývá nám posledních šedesát sklizní...nebo najdeme cestu vstříc budoucnosti? 

Kniha Sixty Harvests Left

Nacházíme se na kritické křižovatce. A je jen na nás, kterým směrem se vydáme. Směrem k posledním šedesáti sklizním, nebo k regenerativnímu potravinovému systému a zdravé planetě? 

Globální potravinový systém, který je z velké míry založen na průmyslových velkochovech sytících naši nezvladatelnou chuť na maso, doslova zabíjí planetu. 

Cesta ven z tohoto devastujícího stavu však existuje. A  kniha Sixty Harvests Left: How to Reach a Nature-Friendly Future (Zbývá šedesát sklizní: jak můžeme dosáhnout budoucnosti příznivé pro přírodu) nám ji ukazuje.

Autor knihy Philip Lymbery

Tato nová kniha našeho ředitele a oceňovaného autora Philipa Lymberyho jako první odhaluje, že průmyslové velkochovy představují pro lidstvo stejnou hrozbou jako změna klimatu. Díky důkladnému výzkumu, poutavým příběhům a pronikavým analýzám se Philipovi podařilo vykreslit živý obraz klimatické, ekologické i zdravotní krize, která před námi stojí.

Řešení, která Philip v knize představuje, se zaměřují na regenerativní, přírodě prospěšné hospodaření na půdě a vzájemné propojení veškerého života na naší planetě.

Kniha Zbývá šedesát sklizní je vyzdvihována jako přelomová četba, která může zachránit svět.

Silné, přesvědčivé a smysluplné čtení. Kniha Philipa Lymberyho vám předloží, co je potřeba udělat. A je to velmi jednoduché. Starejme se o půdu, obhospodařujme ji s citem, kráčejme po této zemi s lehkostí a ještě můžeme vše zachránit. My sami se potřebujeme urychleně změnit. A tahle kniha je transformativní. Přečtěme si ji a poučme se z ní.
Sir Michael Morpurgo

Mrtvé zóny, nebo vzkvétající potravinové systémy?

Většina z nás ví, že mnoha zvířecím druhům hrozí vyhynutí. Těžkému osudu zvířat, jako jsou lední medvědi, sloni a jaguáři, se již dostalo pozornosti. Ačkoli bývá vymírání druhů připisované na vrub klimatické změně nebo pytláctví, jen málokdo si je vědom jeho přímé souvislosti s naší poptávkou po levném mase. 

MRTVA ZONA Obalka Tisk

Philipova kniha s názvem Mrtvá zóna: tam, kde žily divočiny, zkoumá, jak úbytek divoce žijících zvířat plní roli „kanárka v dole“. Výroba potravin zabírá nejméně jednu třetinu suchozemského povrchu a tento průmysl každým dnem roste.

Zároveň se za posledních 40 let snížily počty divoce žijících savců, ptáků, plazů, obojživelníků a ryb o polovinu. A v jádru problému najdeme zemědělství a způsob, jakým chováme zvířata.

Kniha Mrtvá zóna získala mezinárodní uznání a vyšla i v českém překladu. Patronka Compassion Joanna Lumley o ni říká, že je to ‘nezbytné čtení pro každého, kdo miluje úžasný svět divokých zvířat, s nimiž sdílíme naši drahocennou planetu’.

Zjistěte více o knize Mrtvá zóna: tam, kde žily divočiny.

Jak odvrátit farmagedon?

Kniha Farmagedon

V roce 2014 se stal Philip Lymbery spoluautorem mezinárodně uznávané knihy Farmagedon: Skutečná cena levného masa. Kniha odhaluje mýty obestírající průmyslové velkochovy a varuje před další vlnou intenzifikace, která by mohla přivést naši krajinu a zdraví našich potravin do bodu, ze kterého není návratu.

Ve Farmagedonu odhaluji skutečnou cenu levného masa a volám po okamžitých krocích k záchraně krajiny a zajištění budoucnosti s dostatkem výživných potravin pro všechny.
Philip Lymbery
Philip podepisuje knihu Farmagedon
Philip Lymbery na české autogramiádě knihy Farmagedon.

Číst více

Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.