Ikona hledání

Evropská občanská iniciativa Konec doby klecové

K naší kampani se přidala i Jane Goodall, světoznámá ochránkyně přírody a patronka naší organizace. Pusťte si její vzkaz pro Ursulu von der Leyen, předsedkyni Evropské komise, z října 2023.

11. října se naše týmy z celé Evropy sjely do Bruselu a s dalšími nevládními organizacemi jsme hlasitě a osobně připomněli, že sliby jsou od toho, aby se plnily. Celá akce se odehrávala přímo před budovou Evropské komise – byli jsme nepřehlédnutelní.

18. dubna 2023 jsme před budovou ministerstva zemědělství předali panu ministrovi petici za konec doby klecové v ČR i EU. Podívejte se na fotky a více si můžete přečíst zde.

Předávání petice 2
Předávání petice 1
Předávání petice 3
Předávání petice 4
Předávání petice 5
Předávání petice 6
Předávání petice 7
Předávání petice 8

Dokázali jsme to! 8. října 2019 v Bruselu - Evropská občanská iniciativa Konec doby klecové byla úspěšně ukončena!

Byli jste v tom s námi od začátku. Podepisovali jste evropskou občanskou iniciativu KONEC DOBY KLECOVÉ, šířili ji, sbírali pod ni podpisy. Díky každému z nich se mohlo minulý týden v Bruselu odehrát toto významné setkání spolupracujících organizací i dobrovolníků. Pojďte jej s námi prožít skrze toto krátké video plné radosti a motivace k dalšímu boji za ukončení klecí pro všechna hospodářská zvířata.

Sandra Pogodová mluví o iniciativě Konec doby klecové na festivalu Bodyfest v roce 2019

9. října 2018 na Malostranském náměstí v Praze se konalo slavnostní zahájení sběru podpisů pro novou Evropskou občanskou iniciativu Konec doby klecové, která má za cíl ukončit používání klecí v chovech hospodářských zvířat v celé EU.

Při slavnostním zahájení EOI na Malostranském náměstí se představili čeští zástupci členů koalice Konec doby klecové a svou podporu přišel vyjádřit pan europoslanec JUDr. Jiří Pospíšil, člen pracovní skupiny na podporu ukončení klecových velkochovů v Evropském parlamentu. Na závěr krátkého programu proběhlo symbolické otevření klece s tanečním vystoupením Cheer Academy. Svůj hlas k EOI přišli připojit také známé osobnosti paní Sandra Pogodová a pan Lukáš Langmajer. Součástí celodenní akce byl informační a petiční stánek, kde bylo možno EOI podpořit svým podpisem.

Rybolove

Koncem roku 2018 jsme v České republice spustili kampaň RyboLove, jejímž cílem je prosadit zákaz prodeje živých ryb na stáncích a v obchodech. Prostřednictvím osvětových projektů se snažíme přimět veřejnost k přehodnocení svého dosavadního názoru na ryby. Chceme, aby byly vnímány jako bytosti, které jsou schopné cítit bolest i psychické strádání, a podle toho by se s nimi mělo zacházet.

K zamyšlení jsme na jaře 2019 vyzvali též lidi v ulicích Prahy a natočili krátkou anketu, podívejte se sami:

VOX POP #RyboLOVE

VOX POP #RyboLOVEVOX POP #RyboLOVEVOX POP #RyboLOVEVOX POP #RyboLOVEVOX POP #RyboLOVE

Stop přepravě živých zvířat

29. srpna 2016 jsme zahájili naši kampaň proti utrpení zvířat při přepravě z ČR do Turecka a jiných zemí mimo EU. Ve spolupráci se Společností pro zvířata a Farmou Naděje a s podporou OBRAZu, Nadace na ochranu zvířat, Slepice v nouzi a Svobody zvířat jsme předali naši výzvu premiérovi Bohuslavu Sobotkovi a ministru zemědělství Marianu Jurečkovi a začali sbírat podpisy pod petici.

Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.