Ikona hledání

Blog Philipa Lymberyho

News Icon 17.06.2022

Vyhlídky na lepší budoucnost

V návaznosti na každoroční udělování ocenění Good Farm Animal Welfare Awards v Londýně hovoří Dr. Tracey Jonesová, globální ředitelka programu Food Business v organizaci Compassion in World Farming, o laureátech ocenění a o tom, nad čím…

Číst více
News Icon 09.03.2022

V solidaritě a s nadějí v srdci

Dnešní doba je velmi tíživá. Zatímco sledujeme, jak se temná noční můra snáší na Ukrajinu a jak přibývá scén ničení a devastace, soucítíme se všemi postiženými. Stejně jako já se možná občas cítíte bezmocní, možná dokonce beznadějně.

Číst více
News Icon 03.03.2022

Co kdybychom dar svobody mohli darovat každému?

Co vidíte, když zavřete oči a představíte si, odkud pocházejí ty nejlepší potraviny?

Číst více
News Icon 29.11.2021

Přední bojová linie: jaguáři, reintrodukce a průmyslové velkochovy

Dnes slavíme Mezinárodní den jaguárů a snahy o záchranu tohoto ikonického druhu přinášejí dobré i špatné zprávy.

Číst více
News Icon 11.11.2021

COP26 aneb jak můžeme všichni udržet naději při životě

Letošní konference o změně klimatu (COP26) je vnímána jako “naše poslední šance, jak udržet naživu plán na omezení oteplení na 1,5 stupně”, a proto se na ní soustředily všechny naše společné naděje do budoucnosti.

Číst více
News Icon 08.10.2021

10 důvodů proč nikdy nejíst „levné“ maso

Jen málokdo chápe, jaké dopady má na Zemi náš hlad po „levném“ mase. Tady je 10 důvodů, proč levné maso nejíst.

Číst více
News Icon 01.10.2021

Transformace potravinových systémů je nutná pro budoucnost k žití

Nikdy nezapomenu na prázdné regály v obchodech, když v prvních dnech covidu zpanikařené davy nakupovaly základní potraviny. Uplynulo už mnoho měsíců, ale v našem místním supermarketu stále není celé týdny k dostání mražená zelenina.

Číst více
News Icon 13.09.2021

Proč pro záchranu planety potřebujeme více upřímnosti a více činů

Spisovatel a básník Oliver Wendell Holmes kdysi řekl: „Skoro všechnu upřímnou pravdu na světě říkají děti.“ Jeho slova se mi vybavila, když jsem si povídal s jednou mladou dívkou o jejím velkém přání - zavřít všechny velkochovy.

Číst více
News Icon 12.08.2021

Jídlo, zdraví, sloni: Vše je propojeno

12. srpna je Světový den slonů. Zatímco oslavujeme tato neuvěřitelná zvířata, zamýšlíme se také nad ničivým propojením mezi průmyslovými velkochovy, rizikem nových virů a dramatickým úbytkem tohoto proslulého živočišného druhu...

Číst více
News Icon 25.06.2021

Ochrana lidí znamená také ochranu zvířat

Jednou z věcí, které nás tato náročná covidová doba naučila, je to, že blahobyt lidí, zvířat a planety je vzájemně propojený. To znamená, že existuje „jedno zdraví, jeden blahobyt“. Jádrem toho je uvědomění, že ochrana lidí ...

Číst více
Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.