Ikona hledání

Blog Philipa Lymberyho

News Icon 23.12.2023

Společně pro soucitnější svět

S tím, jak se blíží období svátků, je zcela přirozené, že se ohlížíme za pomalu končícím rokem a zamýšlíme se nad tím, co se nám v něm podařilo, a co mohlo být jinak.

Číst více
News Icon 02.10.2023

Jak jsem si díky jednomu neočekávanému setkání setkání s krávami uvědomil něco o přírodě

Před oknem naší ložnice stojí kravín tak blízko, že bych si o jeho stěnu mohl pinkat tenisákem. V zimě je příbytkem pro čtyřicet krav mého souseda. Když člověk žije v tak těsné blízkosti krav, naučí se znát jejich zvyky.

Číst více
News Icon 14.02.2023

To, co cítím ke zvířatům, jde z hloubi mého srdce

Kdosi moudřejší než já jednou prohlásil: „Jednou z nejtěžších věcí v životě je mít v srdci slova, která nedokážete vyslovit“.

Číst více
News Icon 02.01.2023

Proč je soucit důležitý

Před několika týdny jsem v Ely v hrabství Cambridgeshire hovořil k velkému publiku, které tvořili především farmáři. Byl jsem tam na laskavé pozvání nezávislého britského knihkupectví Toppings, abych řekl pár slov o své nové knize.

Číst více
News Icon 04.10.2022

Kdyby zvířata mohla mluvit

„Jak by bylo na světě krásně…“ – to jsou nesmrtelná slova doktora Dolittla, která nám zazpíval v písničce „If I could talk to the animals“ (v překladu „Kdybych tak mohl mluvit se zvířaty“).

Číst více
News Icon 17.06.2022

Vyhlídky na lepší budoucnost

V návaznosti na každoroční udělování ocenění Good Farm Animal Welfare Awards v Londýně hovoří Dr. Tracey Jonesová, globální ředitelka programu Food Business v organizaci Compassion in World Farming, o laureátech ocenění a o tom, nad čím…

Číst více
News Icon 09.03.2022

V solidaritě a s nadějí v srdci

Dnešní doba je velmi tíživá. Zatímco sledujeme, jak se temná noční můra snáší na Ukrajinu a jak přibývá scén ničení a devastace, soucítíme se všemi postiženými. Stejně jako já se možná občas cítíte bezmocní, možná dokonce beznadějně.

Číst více
News Icon 03.03.2022

Co kdybychom dar svobody mohli darovat každému?

Co vidíte, když zavřete oči a představíte si, odkud pocházejí ty nejlepší potraviny?

Číst více
News Icon 29.11.2021

Přední bojová linie: jaguáři, reintrodukce a průmyslové velkochovy

Dnes slavíme Mezinárodní den jaguárů a snahy o záchranu tohoto ikonického druhu přinášejí dobré i špatné zprávy.

Číst více
News Icon 11.11.2021

COP26 aneb jak můžeme všichni udržet naději při životě

Letošní konference o změně klimatu (COP26) je vnímána jako “naše poslední šance, jak udržet naživu plán na omezení oteplení na 1,5 stupně”, a proto se na ní soustředily všechny naše společné naděje do budoucnosti.

Číst více
Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.