Příběh ovcí, které přežily katastrofu na rumunské lodi, má šťastný konec. Místo jatek je čeká adopce! RSS Feed

News Icon 17.02.2020

Po téměř třech měsících po katastrofě nákladní lodi v Černém moři, dorazily přeživší ovce (180 ovcí z více než 14 000 přepravovaných) do nového domova na rumunském venkově.

„Původně měly být poraženy v Saúdské Arábii, ale budou toho ušetřeny. Nezachránili jsme je proto, aby je někdo snědl," řekl Kuki Barbuceanu, prezident organizace Arca bojující za ochranu zvířat.

Ovecky

Zdroj: Inedependent.co.uk

Tragédie se odehrála koncem listopadu loňského roku krátce po vyplutí lodi směrem do Saudské Arábie. Všichni členové posádky lodi byli zachráněni, ale zemřelo více než 14 000 ovcí. Většina z nich byla uvězněna uvnitř lodi a ostatní se utopily v zátoce, protože je hustá mokrá vlna stáhla ke dnu

Článek o tomto neštěstí si můžete přečíst zde.

Pan Barbuceanu kontaktoval své známé, kteří vlastní koňskou farmu v rumunském Perisu. Ti souhlasili s tím, že zvířata umístí k sobě. Odtud půjdou k adopci, jejíž podmínkou je nechat ovečky přirozeně dožít. Vzhledem k tomu, že většina z nich je asi rok stará, může to znamenat, že budou potřebovat péči dalších až 10 let. Na farmu dorazila zvířata v pořádku, jen několik z nich kulhalo, ale brzy byla ošetřena.

Martina Stephany, ředitelka oddělení hospodářských zvířat a výživy organizace Four paws, s níž spolupracujeme, se vyjádřila ke krutosti transportů živých zvířat, znovu potvrzené neštěstím převrácené lodi: „Každoročně se z evropských zemí přesouvá přibližně 3 miliony živých zvířat do jiných zemí. Je zřejmé, že zvířata nemohou být na takových cestách ochráněna."

S tím naprosto souhlasíme, proto vedeme dlouhodobou kampaň STOP přepravě zvířat. Přečtěte si o ní více. 

zdroj: https://www.independent.co.uk/news/world/europe/sheep-cargo-ship-capsize-romania-slaughter-arca-a9280201.html?fbclid=IwAR1hiwf3u_Fn03W_aqkpNkcP0KPxhLspzTARepkHpPW_ysKO87hbTKlhUYQ