Ikona hledání

News Section Icon Zveřejněno 07.06.2022

Vyzýváme české milovníky zvířat, aby se 14. června v rámci sedmého ročníku Mezinárodního dne STOP přepravě zvířat spojili a vyjádřili podporu zákazu dálkové přepravy živých zvířat v rámci EU i mimo ni. 

Bouře na pomoc zvířatům

Vyzýváme lidi po celé zemi, aby se zapojili do twitterové bouře, jejímž cílem je přesvědčit českého ministra zemědělství Nekulu, aby na jednáních v EU podpořil zákaz tohoto krutého a zbytečného obchodu.

Zvířata trpí ve strašlivých podmínkách

Každoročně jsou po silnici, železnici, moři nebo letecky přepravovány napříč kontinenty miliony živých zvířat, včetně telat a mladého skotu, ovcí a prasat. Jen z EU se jich vyvezou více než tři miliony. Během této doby zvířata často snášejí hrozné podmínky, jako jsou přeplněné dopravní prostředky a extrémní teploty, které jim způsobují obrovskou bolest a utrpení.

V letošním roce se naskýtá rozhodující příležitost ovlivnit právní předpisy EU, neboť proběhne revize legislativy, která upravuje přepravu živých zvířat v rámci EU a jejich vývoz do jiných zemí. Proto jsme napsali dopis ministru Nekulovi a vyzvali ho, aby tuto důležitou otázku zařadil na pořad jednání Rady ministrů 13. června.

Nové úderné video

Mezinárodní den STOP přepravě zvířat, který naše organizace zahájila v roce 2016, se koná každý rok a sdružuje lidi z celého světa, aby protestovali proti pokračování tohoto krutého a zbytečného obchodu.

Letos jsme připravili nové úderné video s falešnou reklamou cestovní kanceláře, která zesměšňuje předpisy EU na ochranu hospodářských zvířat během přepravy pro jejich nedostatečnost.

Hell Tours – Zájezdy do pekla
Naše organizace vede kampaň za zákaz dálkové přepravy živých zvířat již několik desetiletí. Podle současných pravidel Evropské unie mohou být prasata přepravována v kamionech nepřetržitě 24 hodin a většina ovcí a skotu 29 hodin s pouhým hodinovým 'odpočinkem' během cesty. Je načase, aby tento krutý obchod jednou provždy skončil.
Vyzýváme proto lidi po celém Česku, aby se spojili a vyjádřili svou podporu zákazu tím, že se zúčastní naší twitterové bouře a podepíší naši petici požadující zákaz vývozu živých zvířat adresovanou Evropské komisi. Politici EU musí pochopit, jak širokou podporu veřejnosti ukončení dálkové přepravy zvířat má.
Romana Šonková, vedoucí CIWF Česko

Připojte se k twitterové bouři

Bouře na Twitteru, která se uskuteční 14. června, je součástí celoevropské kampaně, jejímž cílem je přimět členy Rady AGRIFISH z jednotlivých zemí EU, aby vyjádřili svou podporu zákazu a vyzvali k urychlené akci.

Podepsat lze také petici proti vývozu živých zvířat z EU – organizovanou společně s Four Paws, Animals International a WeMove Europe, která do dnešního dne shromáždila více než 900 000 podpisů od všech organizací dohromady.

Loňský Mezinárodní den se setkal s obrovskou podporou v nejméně 40 zemích: více než 150 nevládních organizací se zapojilo do twitterové bouře s cílem zvýšit povědomí o tomto strašném obchodu a tweety s hashtagem #BanLiveExports zaznamenaly více než 62 milionů zobrazení.

Přečtěte si více informací o tom, jak se do této důležité akce zapojit!

Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.