Search icon

Musíme urychleně změnit náš potravinový systém! RSS Feed

News Icon 19.01.2021

Facebook Event Food System Impacts On Biodiversity Loss

S potěšením oznamujeme nadcházející významnou online konferenci, na níž bude zveřejněna naše nová zpráva s názvem Food System Impacts on Biodiversity Loss (Dopady potravinového systému na ztrátu biodiverzity), která vznikla ve spolupráci s organizacemi UNEP a Chatham House.

UNEP (Program OSN pro životní prostředí) je přední světová autorita v oblasti životního prostředí, která určuje globální environmentální agendu, podporuje implementaci environmentálního rozměru udržitelného rozvoje v rámci OSN a slouží jako důsledný obhájce životního prostředí na celém světě.

Chatham House je nezávislý politický institut, jehož posláním je pomáhat vládám a společnostem budovat udržitelně bezpečný, prosperující a spravedlivý svět.

BIODIVERZITA V OHROŽENÍ

Biodiverzita je naprosto nezbytná pro zdraví lidské populace i celé planety, avšak v současné době se snižuje rychleji než kdykoli předtím v historii lidstva. Naše přežití závisí na přírodních systémech, které regulují životní prostředí, udržují zemi obyvatelnou a produkují potravu. Je ovšem velkým paradoxem, že způsob, jakým v posledních 50 letech vyrábíme potraviny, vede k obrovské ztrátě biodiverzity.

Ve středu 3. února během bezplatné online konference představí novou zprávu Philip Lymbery, náš globální ředitel, společně s Inger Andersen, výkonnou ředitelkou UNEP, profesorem Timem Bentonem, výzkumným ředitelem v Chatham House a naší vzácnou patronkou Dr. Jane Goodall. 

V poutavé diskusi rozeberou dopady našeho globálního potravinového systému na biologickou rozmanitost a navrhnou způsoby, jak můžeme produkovat potraviny šetrně k přírodě a s podporou biologické rozmanitosti.

PŘIPOJTE SE

Srdečně Vás zveme na tuto významnou konferenci ve středu 3. února od 14:00. Bezplatná registrace je k dispozici zde. Jednacím jazykem bude angličtina.

Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.