Ikona hledání

Rostlinné alternativy živočišných potravin

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak pozitivně ovlivnit život hospodářských zvířat a zdraví planety, je snížit spotřebu masa, vajec a mléka. Proto neváhejte zkoušet nové věci a objevujte stále se rozšiřující svět výživově plnohodnotných rostlinných produktů. 

Zelenina mixed fruits and vegetables and legumes

Proč jíst PRO ZMĚNU?

Průmyslové velkochovy poškozují naše ekosystémy. Obrovské plochy půdy se používají pro nadměrně chemicky ošetřované plodiny  pěstované jako krmivo pro zvířata. Celosvětově jsou každoročně vykáceny lesy o ploše větší než čtvrtina státu Kalifornie, a to zejména kvůli chovu hospodářských zvířat nebo pěstování krmiv pro zvířata.

Stísněné podmínky ve velkochovech navíc podporují šíření nemocí, jako je ptačí chřipka. V EU se až 50 % všech antibiotik používá pro hospodářská zvířata, aby se bránilo vzniku a šíření infekčních nemocí. Nadměrné používání antibiotik u hospodářských zvířat je jedním z hlavních faktorů přispívajících k rezistenci mikrobů na antibiotika důležitá pro léčbu lidí.

Každou minutu je na celém světě poraženo přibližně 120 000 hospodářských zvířat, většina je chována ve velkochovech, kde nemohou projevovat své přirozené chování, a mnohá jsou převážena na jatka na dlouhé vzdálenosti.

Více si o negativních dopadech průmyslových velkochovů a nadměrné konzumaci živočišných potravin můžete přečíst zde.

Jezte pro změnu rostliny, buďte změnou pro planetu

Původně zdravotními benefity motivovaná mezinárodní kampaň s názvem Meatless Monday (Bezmasé pondělí) povzbuzuje lidi, aby jeden den v týdnu vyřadili z jídelníčku maso.

Podle výzkumů jeho spotřeba i díky takovýmto iniciativám skutečně klesá. Každý může udělat opravdu znatelný rozdíl. 

Snadným a vysoce účinným způsobem, jak pomáhat hospodářským zvířatům a podporovat udržitelnější potravinový systém, je výměna alespoň části živočišných produktů za zdravé rostlinné pokrmy. Je to lepší pro zvířata, planetu i vaše zdraví!

 

Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.