Ikona hledání

Nakupování masa

Řekněte ne masu z velkochovů.

Pokud jíte maso, nejjednodušší věc, kterou můžete udělat, je kupovat kuřecí maso a drůbež z volných výběhů, tedy přímo od farmářů. Totéž platí u masa vepřového. Hovězí a jehněčí maso by mělo pocházet ze zvířat z pastevních chovů. Tyto podmínky u nás splňují především ekologické chovy, které mají největší potenciál zajistit zvířatům dobrou kvalitu života. 

Levné maso s sebou obvykle nese vysokou cenu, kterou platí nejen hospodářská zvířata, ale také naše životní prostředí.

Filthy pig in dark pen

Průmyslové velkochovy jsou druhou největší příčinou globálního oteplování a mizení živočišných druhý z volné přírody.

Myslete na to, odkud pochází maso, které konzumujete. Nebojte se zeptat zaměstnanců v restauracích, odkud jej odebírají. Zvířata chovaná pro maso si zaslouží dobrou kvalitu života a tu jim velkochovy nikdy nemohou poskytnout.

Nejlepší rozhodnutí, které můžete udělat pro své zdraví i naši planetu je nekupovat maso z velkochovů a celkově jeho konzumaci omezit. Náš projekt #méněalépe ukazuje, jak veliký dopad rozhodnutí každého z nás může mít.

Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.