Ikona hledání

Kvalita potřebuje soucit

Krávy na pastvě si užívají nejen čerstvého vzduchu, slunečního svitu a prostoru k pohybu, ale mohou si také vytvářet své vlastní sociální skupiny. Krávy, které nejsou uvázané a mají přístup ven, se mohou chovat přirozeně a jsou méně ohroženy kulháním a mastitidou.

Přesto většina krav chovaných pro výrobu sýru parmazán, který je známý jako „prémiový produkt a příklad italské „vynikající kvality, se nikdy ani neprošla po trávě. Mnohé z nich jsou dokonce v kravíně přivázané a nemohou se volně pohybovat.

Dovedete si představit, jak je smutné být trvale zavřený uvnitř a nikdy nevidět ani stéblo trávy? Dokážete si představit, jak je strašné, když se kvůli řetězu na krku nemůžete volně pohybovat?

To se musí změnit

Zapojte se do akce na sociálních sítích a požadujte od výrobce parmazánu okamžitá opatření.

Řekněme výrobci parmazánu, že jeho krávy už nemohou déle čekat. Zaslouží si život, který stojí za to žít!

Parmazán sýr bez soucitu
Parmazán sýr bez soucitu

Naše požadavky

Je nepřijatelné, aby konsorcium Parmigiano Reggiano prodávalo svůj výrobek jako „prémiový", pokud jeho chovatelé nadále ignorují nejzákladnější potřeby zvířat, jako je možnost volného pohybu nebo pastvy.

Po téměř čtyřech letech od naší investigace v chovech už krávy nemohou déle čekat

Vyzýváme konsorcium, aby:

  • se IHNED veřejně zavázalo, že postupně ukončí krutý a zastaralý systém vazného ustájení.
  • zavedlo plán, který postupně zaručí přístup na pastvu alespoň 120 dní ročně pro všechny krávy v jeho dodavatelském řetězci.

Konsorciu Parmigiano Reggiano bylo dosud zasláno více než 90 000 protestních emailů. Budeme i nadále vyvíjet tlak na tuto společnost, aby skutečně zlepšila standardy pro životní pohodu krav.

Pomozte teď hned

  • Pokud jste na Facebooku, napište prosím komentář k poslednímu příspěvku na oficiální stránce parmazánu na Facebooku. Inspirujte se tímto návrhem (komentáře můžete psát i v angličtině nebo v italštině)

Záleží mi na tom, aby se zvířata měla dobře, a proto mě šokovalo zjištění, že jen malé procento vámi chovaných krav má přístup na pastvinu a že mnoho krav je uvázáno na řetězech. Od vaší společnosti očekávám konkrétní a pevné závazky ke zlepšení životních podmínek krav. #SýryBezSoucitu #YouCanDoBetter! #NotOnMyPasta ciwf.cz/syry-bez-soucitu.

V našem protestu musíme být rozhodní, ale buďme prosím zdvořilí a nepoužívejme urážlivé výrazy, abychom zajistili, že tato výzva ke změně bude vzata v úvahu.

  • Pokud jste na Instagramu, použijte prosím stejný text do komentáře pod posledním příspěvkem na jejich oficiální stránce na Instagramu.
  • Pokud jste na Twitteru, pošlete prosím tweet s označením oficiální stránky parmazánu na Twitteru.
Globe

Tento prohlížeč nepodporujeme. Prosím aktualizujte si prohlížeč pro zlepšení funkce a bezpečnosti. Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás na info@ciwf.cz. Snažíme se odpovídat na všechny komentáře do dvou pracovních dnů, ale vzhledem k velkému množství korespondence to může někdy trvat trochu déle. Děkujeme za vaše pochopení.